Inleiden van de bevalling

Inleiden is één van de meest misbruikte ingrepen in de verloskunde. Het wordt om een verscheidenheid van redenen geadviseerd.  Goede redenen om in te leiden zijn:

  • langdurig gebroken vliezen
  • een verwacht groeivertraagd kind
  • ernstige hoge bloeddruk van de moeder
  • serotiniteit

Minder goede redenen om in te leiden zijn:

  • je bent 42 weken op zondag en in het weekend leiden we liever niet in dus kom maar op vrijdag.
  • een geschat groot kind
  • moeder die slecht slaapt, vermoeid is etc.

Inleiden is geen pretje. Je bent aan bed geluisterd, verbonden met allerlei bewakingsapparatuur. Dus je bewegingsvrijheid is beperkt. Dat vegroot de behoefte aan pijnstilling. Opgewekte weeën zijn over het algemeen pijnlijker dan weeën die je zelf maakt. Je hebt meer kans om te eindigen met een kunstverlossing, een nabloeding of zelfs een keizersnede.

Kortom: als er een inleiding wordt geadviseerd en je bent zelf niet zo overtuigd van nut en noodzaak, neem dan even bedenktijd. Gebruik de BRAINS methode en overleg eventueel  met een andere  hulpverlener.

Hoe gaat een inleiding? Dat hangt van diverse factoren af, oa de rijpheid van je baarmoedermond, of het je eerste of een volgende baby betreft. Wat voor jou het beste is wordt uitgebreid met je besproken en uitgelegd.

Wij zijn 24/7 bereikbaar op tel: 0180 31 63 57
Bij spoed kies optie 1. Bij langdurig geen gehoor kun je bellen naar de dokterstelefoon 010 2865055.

Om een afspraak te maken / te wijzigen of niet dringende vragen zijn we bereikbaar op maandag t/m vrijdag van 8:00-16:30 uur